09 Haziran Şanlıurfa Konulu Fotoğraf Yarışması

09 Haziran Şanlıurfa Konulu Fotoğraf Yarışması
  • Etkinlik Tarihi 09 Haziran 2022 - 21 Ağustos 2021
  • Etkinlik Yeri Şanlıurfa

Etkinlik Detayı

ŞANLIURFA KONULU FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

Amaç:
Mevcut arkeolojik bulgulara göre 12.000 yıl öncesini ait kültür varlıklarını bağrında taşıyan ve yaşayan bir kültür şehri olan Şanlıurfa’nın fotoğraf arşivinin telif hakkının sanatçıda kalması kaydı ile görsel yayınlama hakkını alarak oluşturmak ve katılımcılar arasında Şanlıurfa Konulu Fotoğrafları ödüllendirmek için yarışma düzenleme. Fotoğraf sanatının desteklenmesi ve geliştirilmesine katkı sunmak.

Yarışma Organizasyonu:
Yarışma Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, Yazılım Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenecektir. Yarışma katılacak fotoğraflar online ortamda yarışmaya açılacak, açılan yarışmaya tüm vatandaşlarımız katılabilecek, en çok oyu alan fotoğraflar ödüllendirilecektir.

Yarışmanın Konusu:
Şanlıurfa temalı serbest fotoğraf yarışması

Fotoğraf Yarışması Genel Şartları:

1) Yarışma tüm amatör ve profesyonel fotoğrafçılara açıktır. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi çalışanları, yarışma sekretaryası ve 18 yaşından küçük olanlar katılamaz,

2) Fotoğrafçı yarışmaya, en fazla 5 (beş) adet Sayısal Renkli veya Siyah-Beyaz fotoğrafla katılabilir,

3) Cep telefonlarıyla çekilmiş fotoğraflar kabul edilmeyecektir. Panoramik fotoğraflar da kabul edilmeyecektir,

4) Fotoğraf büyük baskılara uygun şekilde, uzun kenarı en az 2000 piksel ve 150-300 dpi çözünürlüğünde ve jpeg formatında teslim edilmelidir. Fotoğrafların RAW formatı da mevcut olmalıdır,

5) Yarışma belge niteliği taşıyacağından, renk, keskinlik, kontrast ayarları, toz alma gibi işlemler yapılması ve makul oranda fotoğrafik müdahaleler kabul edilir. Fotoğrafın ham ve orijinal exif bilgilerinin bulunduğu hali ayrıca bulundurulmalıdır. Birincilik kazanıldığı takdirde idare fotoğrafı isteyebilir,.

Ödüller:
• 1’inciye Tam Altın
• 2’inciye Yarım Altın
• 3’üncüye Çeyrek Altın
• 4-5-6-7'inciye arası 1 Gram Altın


  • Etkinlik Tarihi 09 Haziran 2022 - 21 Ağustos 2021
  • Etkinlik Yeri Şanlıurfa
DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha